Uzywane auta z gwarancją

Uzywane auta z gwarancją

Salony samochodowe, które sprzedają auta używane, najczęściej jako argument sprzedażowy, wykorzystują możliwość dania klientowi gwarancji. Gwarancja na auto używane różni się odrobinę od tej, którą dostają nabywcy nowych samochodów. Używane auta z gwarancją najłatwiej jest znaleźć w salonach dealerskich, które mają swoje własne autoryzowane serwisy. Gwarancja na auto używane najczęściej wydawana jest na okres jednego roku. Prawie zawsze dotyczy ona tylko i wyłącznie tych części i podzespołów, których awaria pojawia się niespodziewanie i nie wynika bezpośrednio z eksploatacji.

Używane auta z gwarancją zazwyczaj mają maksymalnie do pięciu lat, jeśli chodzi o ich wiek oczywiście. Gwarancją objęte są podzespoły, układy i części, jak silnik samochodowy, skrzynia biegów czy wszelkie kwestie związane z samochodową elektroniką. Jeśli w aucie używanym na gwarancji przestaną otwierać się elektryczne szyby, to taką naprawę na pewno serwis wykona bezgotówkowo i bez żadnej opłaty.

W ramach gwarancji danej przez salon samochodowy nie wymienimy sobie klocków czy tarcz hamulcowych. To są elementy, które w zupełnie naturalny sposób się w samochodach zużywają. Stąd też ich naprawę trzeba sobie opłacić samemu. Co najciekawsze, nawet w nowych samochodach nie naprawimy w ramach gwarancji klocków czy tarcz. Co innego natomiast, jeśli z hydrauliki ucieka nam płyn hamulcowy. To usterka, której naprawę wykona serwis zupełnie nieodpłatnie, właśnie w ramach gwarancji. Warto kupować auta używane z gwarancją, bo to zawsze jest większa pewność co do jego stanu technicznego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *